Wycieczka – zwiedzamy Zabytki Lwowa

Zabytki Lwowa to w dużej mierze obiekty sakralne. Wytłumaczeniem tej tezy może być fakt, że niegdyś Lwów był zamieszkiwany przez ludzi różnych wyznań, którzy wznosili świątynie by się w nich modlić. Istniały w mieście cztery obrządki: katolicki, prawosławny, grekokatolicki i ormiański. Każda z tych świątyń jest interesująca na swój sposób i różni się od siebie, bo stworzona jest przez inną kulturę. Wycieczka do Lwowa jest niezwykle interesująca i pouczająca. Przedstawię najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić będąc we Lwowie.

Kaplica Rodziny Boimów- umiejscowiona jest tuż obok Katedry Łacińskiej. Charakteryzuje się elewacją, która zdobiona jest rzeźbami i kolorowymi wnętrzami, które zachwycają turystów. W środku, głównym punktem jest kopuła. Wybudowana była przez kupca Jerzego Boima, który przyjechał do Rzeczypospolitej wraz z królem Stefanem Batorym. Wzniesiona na terenie cmentarza i służyła jako grobowiec rodziny Boimów. Mówi się, ze kto przyjechał do Lwowa i nie widział tego miejsca, we Lwowie nie był.

Wycieczki do Lwowa

Spacer po uliczkach Starego Miasta pozwala poczuć prawdziwą atmosferę i klimat miasta oraz poznanie go od podszewki. Możemy się poczuć jakbyśĶy spacerowali po starym Lwowie, gdy wejdziemy w uliczkę, gdzie budynki nie zostały jeszcze odrestaurowane. Kolejne miejsce to Gaj Szewczenki, gdzie czas stanął ponad sto lat temu. Na urokliwych wzgórzach tego Gaju wzniesiono skansem, w którym nagromadzone są cuda dawnego świata. Wśród drzew ustawiono przeniesione wiejskie chaty, cerkwie z XVIII wieku, stare szkoły. To najlepsze miejsce na spacer i oddech pośród zieleni, nie tylko dla mieszkańców Lwowa, ale także dla turystów. Ciekawą atrakcją turystyczną jest lwowska Opera. Bardzo znany obiekt, który widnieje na większości widokówek i pamiątek. Zaprojektowana przez Zygmunta Gorgolewskiego i zbudowana w zaledwie trzy lata. Budynek był szczytem ówczesnej myśli technologicznej i technicznej. Bogato zdobione wnętrze, sala lustrzana z malowidłami na sklepieniu. Warto też udać się na widownię być zobaczyć pięknie zdobioną kurtynę.

Dodaj komentarz