5 pomysłów na wakacje z dziećmi w Polsce

Wakacje. Czas wypoczynku, radości, relaksu i wspólnie spędzonego czasu. Jeżeli planujemy wakacje z dziećmi to oprócz konieczności zabrania wielu rzeczy musimy pamiętać o odpowiednim doborze miejsca w które chcemy pojechać. Chodzi o to aby dziecko się nie nudziło i miało zapewnione atrakcje idealne dla niego.

Lepiej jest sprawdzić czy dany kurort jest w takie atrakcje wyposażony aby później nie było rozczarowania zarówno po stronie dziecka jak i rodziców. Przedstawimy państwu kilka miejsc idealnych dla wypoczynku z dzieckiem. Zacznijmy od naszego pięknego morza. Wiadomo, plaże, morze, atrakcje same w sobie, ale to nie wszystko co może nam zaoferować Bałtyk. Można zwiedzić port w Gdańsku, Sopot, odbyć rejs statkiem, zwiedzać muzeum żeglarstwa, spróbować regionalnych dań, ryb z rusztu. Możliwości jest wiele i gwarantujemy, że wasze pociech na pewno nie będą się nudzić. Nieopodal morza jest kolejny piękny region Polski, Mazury kraina tysiąca jezior, lasów i dziewiczej przyrody, można by rzec raj na ziemi. Ale Mazury to nie tylko jeziora i lasy.

Można tu zwiedzić Park Żubrów, Park Dzikich Zwierząt czy Kanał Elbląski. Dodatkowo można tam również zwiedzać muzea i liczne zabytki. Dla miłośników gór, idealnym rozwiązaniem będzie Zakopane. Zwane zimową stolicą Polski. Piękne krajobrazy, pyszne jedzenie, liczne zabytki, atrakcje dla najmłodszych, wszystko co najlepsze. Wyjątkową przygodą będzie spacer z dzieckiem nad Morskie Oko. Tu będzie potrzebny dobry humor, płaszcz przeciwdeszczowy, dobre buty ortopedyczne dla dzieci, kanapki i woda do picia. Taka wycieczka nad Morskie Oko potrwa praktycznie cały dzień. Dodatkowo w okolicach Zakopanego można odwiedzić Aquapark z gorącymi źródłami i zrelaksować się w spa. Również nasza stolica gwarantuje udany wypoczynek i dobrą zabawę.

Zobaczymy tam Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, Muzeum Domków dla Lalek, czy Manufakturę Czekolady. Nie zapominajmy o pałacu Kultury I Nauki. Drugim ciekawym miastem gdzie można wypocząć i zwiedzić ciekawe miejsca jest Poznań. Zobaczymy tu zoo poznańskie, palmiarnię, muzeum rogalika i oczywiście słynne koziołki. A jeżeli chodzi o miłośników wody to dla nich też się coś znajdzie a mianowicie Termy Maltańskie, idealne miejsce do wypoczynku i zrelaksowania się. Polska to piękny kraj i każdy znajdzie w nim miejsce na wypoczynek.

Dodaj komentarz