Wakacje – Rzepak ozimy – zabiegi fungicydowe

Posianie rzepaku ozimego oznacza, że trzeba będzie mu się dobrze przyglądać. Szanse na to, że zostanie zaatakowany przez grzyby są ogromne.

Jeśli nie chcemy czekać, bo nie mamy na to czasu żeby ciągle przyglądać się uprawą to można zastosować fungicydy, które będą temu zapobiegały. Wielu rolników się decyduje na ten krok, bo skoro szanse na atak chorób są praktycznie stu procentowe to dobrze jest oszczędzić sobie czasu i nerwów i wykonać wcześniej oprysk. Później możemy mieć problemy z pogodą, a zapewne każdy wie, że jeśli jest zbyt wilgotno to skuteczność środka chemicznego nie jest już taka duża. Najgorsze, co może się zdarzyć to my robić oprysk, a zaraz po tym przychodzi deszcz. Wtedy wiemy, że to nie będzie działać jak należy, dlatego trzeba przewidywać, co się będzie działo w pogodzie. Pod warunkiem, że jest to możliwe, a to wcale nie jest takie oczywiste. Na pewno obserwacja się tutaj przyda, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak patrzeć, jaką pogodę zapowiadają i wtedy szanse na wstrzelenie się z opryskiem będą większe. Tym samym skuteczność oprysku będzie większa i właśnie na tym nam bardzo zależy.

Fungicydowe zabiegi w zbożacxh ozimych

Do wszystkiego można się przyzwyczaić i wszystkiego można się nauczyć. Oznacza to, że jeśli będziemy chcieli to nawet nie mając wiedzy na temat tego jak powinny wyglądać zabiegi fungicydowe w rzepaku ozimym to te informacje w łatwy sposób znajdziemy. Gdzie takie informacje mogą się znajdować? Na pewno trzeba będzie uruchomić komputer i przez Internet szukać tego, co może nam się przydać. Takie informacje znajdują się między innymi na stronie zabiegi fungicydowe rzepak ozimy. Wszystko jest tutaj tak dokładnie opisane i wyznaczone, że każdy rolnik będzie wiedział, co ma zastosować, ale i kiedy żeby skuteczność działania fungicydów była największa z możliwych. Trzeba sobie jakoś radzić, a im lepiej sobie radzimy tym większe szanse są na to, że rzepak ozimy nam przetrwa, a nasza praca nie pójdzie na marne.

Dodaj komentarz