Niezwykłe miejsce we Lwowie

Lwów jest wspaniałym miastem, gdzie Polacy na pewno będą się doskonale czuć. Warto pojechać do tego miasta, aby przekonać się o różnorodności wspaniałych zabytków, jakie czekają na turystów w tym mieście. Historia stolicy Ukrainy jest niezwykła, dlatego też jej poznanie może sprawić wielu osobom przyjemność. Ukraina graniczy z Polską, dlatego można tam pojechać w każdej chwili. Osoby, które mieszkają blisko granicy mogą szybciej dostać się do tego kraju niż nad nasze polskie morze.

Jakie zabytki czekają na turystów we Lwowie? Przede wszystkim piękny i jakże urokliwie klimatyczny rynek. Rynek ma kształt kwadratu, a w jego środku znajduje się ratusz. To co na pewno zachwyci osoby, które po raz pierwszy tu przyjechały, to przepiękne kamienice – zadbane, gdzie do dzisiaj ludzie mieszkają, czy też mają swoje firmy. Jedna z kamienic wyróżnia się na tle pozostałych. To Czarna Kamienica, której historia jest jedną z największych atrakcji w tym mieście. Korzystając z możliwości spaceru z przewodnikiem, koniecznie trzeba zapytać o ten element architektury. W rogu rynku znaleźć można pięknie wykonane fontanny, które stanowią nie lada atrakcję dla wszystkich turystów. Wprawne oko wypatrzy tutaj Neptuna, który Polakom nieodmiennie kojarzy się z wizytą na gdańskim Długim Targu. Uwaga drodzy turyści! Przez lwowski rynek nadal przejeżdżają tramwaje, dlatego będąc tutaj należy zachować odpowiednią ostrożność.

Zobacz więcej informacji na: http://wycieczkadolwowa.pl/

Wycieczki do Lwowa z Przemyśla bardzo często pozwalają na to, aby obejrzeć jeden z najsłynniejszych budynków nie tylko na Ukrainie, ale również w Europie i na świecie. Mowa tutaj o Operze Lwowskiej, której architektura zewnętrzna zachwyci nawet takie osoby, które na co dzień mają mało do czynienia z taką sztuką. W powstanie tego budynku swój wkład miał Polak – prof.Zygmunt Gorgolewski. W dawnych czasach Opera nazywana była Teatrem Miejskim. Cały budynek dla szerokiej publiczności został otwarty w 1900 i od tej pory zachwyca swoim charakterystycznym wyglądem, jak również pięknymi przedstawieniami, które przyjeżdża oglądać wiele znakomitych osobistości.

Będąc w tym mieście można również zobaczyć Katedrę Ormiańską, dawny Zakon Dominikanów, Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, Katedrę Łacińską, Sobór Świętego Jura, dworzec kolejowy Lwów Główny i wiele innych miejsc. Wybierając się do Lwowa trzeba przeznaczyć trochę czasu na to, aby poznać wszystkie piękne zabytki. Wśród nich znaleźć można takie budynki, które są żywo związane z polską kulturą i wieloma znanymi osobami.

One thought on “Niezwykłe miejsce we Lwowie

Dodaj komentarz